• Demo Image 32 Yıllık
  Birikim ve
  DENEYIM
 • Zengin
  ve Kaliteli
  YAYIN
 • Demo Image En Yüksek
  Bireysel ve Kitlesel
  BASARI
 • Antalya'nın
  Dört Köşesinde
  DORT SUBE
 • Demo Image Her Şubede
  Doğru ve Etkili
  REHBERLIK
 • Seckin ve Deneyimli
  Öğretmen
  KADROSU
Yazdır
PDF

Yeni Dönemde Yenilikler - 3

1'e 1 Etüt,
1'e 1 Rehberlik…

1- Bire bir Etüt

Dershanecilikte en çok istismar edilen konu etüt sistemi ve bir türlü değeri anlaşılmayan rehberliktir.

Haksız rekabeti körüklemek için uydurulan etüt sistemi, dershanelerin bir etüt merkezi haline dönüşmesine yol açtı. Gerçi Etüt Merkezlerinin ve okulların da artık birer dershaneye döndüğü günümüzde bunu yadırgamamak gerekiyor.

Amaç öğrenciye yararlı ve kaliteli bir destek vermekse bunun da doğru ve adil olan bir yolu olmalıydı. Her öğrenciye ihtiyacına göre ve gerektiği kadar destek verecek bir model bulunabilir düşüncesiyle biz de kendi yöntemimizi geliştirip sınav sonuç değerlendirmelerinin de yardımıyla “çizgi altı” ve “çizgi üstü” gruplara gerçek anlamda “bire bir etüt” sistemine geçiyoruz. Bu desteğin de "ehil eller" tarafından verileceğini söylemeye gerek yok. Bizzat ders öğretmenlerimiz tarafından yürütülen programlı “konu etütleri” ise olduğu gibi devam edecektir. 

2- Bire bir Rehberlik

Rehberlik konusu, bazı dershanelerde bir angarya gibi kabul edildiğini biliyoruz. Oysa eğitim ortamında en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerin başında rehberlik geliyor. Bakanlık, üniversiteyi, bitirenlere iş bulmak amacıyla rehberlikle alakası olmayan bazı dallara rehber öğretmenlik hakkı verince bu konuda ciddi sorunlar yaşandı. PDR mezunu öğretmenler bulmak zorlaşınca bu alan başkalarıyla doldurulmak istendi. Oysa eğitim fakültesini bitiren bir öğretmen herhangi bir lisans mezunundan daha iyi rehber öğretmenlik yapabilirdi.

Dershanelerde rehberliğin “R”sinin konuşulmadığı yıllardan beri Güneş Dershanesinde Rehberlik Servisi var. Sitemizin açılış döneminde hazırlanan yazılar, geçmişte hazırladığımız rehberlik broşürleri ve yıllardır verdiğimiz seminerler bunun kanıtıdır. Rehberliğe verilen değer, dershanemizin eğitim felsefesinin de bir sonucudur.

Yeni dönemde  bu hizmet bütün şubelerde daha da geliştirilecek ve gurup rehberliği yanında bire bir rehberliğe daha çok yer verilecektir. Çünkü rehberlik gerçekte de bire bir yararlanılacak bireysel bir hizmettir ve her öğrencinin böyle bir desteğe her zaman ihtiyacı vardır.

MERKEZ SUBE

gunes

243 12 14

Üçkapılar
2000 İş Merk.
Karşısı

BAHCELI SUBESI

Merkez

247 33 44

Barbaros İlköğretim Okulu Yanı

LARA SUBESI

Lara

316 77 78

Dedeman
Yaşam Hast.. 
Yanı

KEPEZ SUBESI

Bahçeli

326 0 444

Yenimahalle
Mobil İlköğrt.
Okulu Cad.