• Demo Image 32 Yıllık
  Birikim ve
  DENEYIM
 • Zengin
  ve Kaliteli
  YAYIN
 • Demo Image En Yüksek
  Bireysel ve Kitlesel
  BASARI
 • Antalya'nın
  Dört Köşesinde
  DORT SUBE
 • Demo Image Her Şubede
  Doğru ve Etkili
  REHBERLIK
 • Seckin ve Deneyimli
  Öğretmen
  KADROSU
Yazdır
PDF

BALTAYI BILEMEK

Kendimizi geliştirmek için sık sık baltayı bilemek gerekir.

Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormuş. Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş. Gün boyu ne dinleniyor ne öğle yemeği için kendine vakit ayırıyormuş. Akşamları da arkadaşından bir kaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş.

Yazdır
PDF

IKI BIN OZEL OKUL KAPANABILIR

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Eş Başkanı Cem Gülan, Özel Okullar Yönetmeliği ve Standartlar Yönergesi'nde yer alan ve 2015 yılında yürürlüğe girecek bazı hükümlerin hayata geçmesi durumunda 2 bine yakın özel okulun ciddi problem yaşayacağını, bir kısmının da kapanacağını söyledi.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından düzenlenen 13. Geleneksel Sempozyum, Antalya Mardan Palace Otel'de başladı. Toplantıda konuşan Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Eş Başkanı Cem Gülan, eğitimde kademelerin 4+4+4 yasası ile yeniden belirlendiğini hatırlattı.

Yazdır
PDF

“BABACIGIM, BIR SAATIN KAC LIRA?”

Baba, işten yorgun argın eve geç gelmişti. Çocuk, babasını karşısında görünce;

“Babacığım, bir şey sorabilir miyim?” dedi.

“Tabi, sor…” dedi babası.

“Baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun?”

“Bu senin işin değil.”

“Babacığım lütfen, bilmek istiyorum.”

Yazdır
PDF

SEC SEC AL...

Okul mu, Kurs mu, Etüt mü Yoksa Anaokulu mu İstersiniz?

Dershanelerin kapatılmasından sonra adil ve gerçekçi bir model üretilemezse iki sene sonra veliler "Dershanelerimizi geri isteriz" diye bağırmaya başlarsa şaşırmayalım.

Bakanlığın bol keseden vaatleriyle dershaneler kapatılarak bu kurumların Özel Okul, Etüt Merkezi, Kurs Merkezi ya da Anaokuluna dönüştürülmesi hedefleniyor. Acaba bu iş bu kadar kolay olabilir mi? Sadece bir yasa çıkarılarak 4 bin kurumu, 100 bin çalışanı tatmin edecek bir formül ortaya çıkacak mı? Emin değilim. Yapılan tartışmalar, aşağıdaki soruların cevaplarını vermekten çok uzak.

Yazdır
PDF

OKULA DONUSECEK DERSHANELERI BEKLEYEN SORUNLAR

Mustafa KOÇ / 3. Bölüm

Özel Okula dönüşmek, dershaneler için nasıl cazip olabilir?

Dershanelerin özel okula dönüşmesi tartışılırken karşımıza çıkması beklenen sorularla yeni sistemin getirebileceği fırsatlara da bir göz atalım. Özellikle yeni özel okul sisteminin bir tür sözleşmeli okul tipiyle desteklenmesi düşünülürse bu konuyu derinlemesine incelemenin yararı var.

Yazdır
PDF

DERSHANE YERINE ANADOLU KOLEJLERI

MEB, özel okula dönüşen dershanelere öğrenci başı yıllık 3 bin TL teşvik verecek. Böylece kolejler Anadolu'da tüm öğrencilere kapılarını açacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin taslak çalışması Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Bu hafta içinde TBMM'ye gönderilecek olan taslağa göre bir öğrencinin devlete yıllık maliyeti olan 3 bin TL, özel okula teşvik olarak verilecek. Anadolu'da yaşayanlar, çocuklarını devletin verdiği teşviğin yanı sıra bin, iki bin TL ödeyerek özel okula gönderebilecek.

MERKEZ SUBE

gunes

243 12 14

Üçkapılar
2000 İş Merk.
Karşısı

BAHCELI SUBESI

Merkez

247 33 44

Barbaros İlköğretim Okulu Yanı

LARA SUBESI

Lara

316 77 78

Dedeman
Yaşam Hast.. 
Yanı

KEPEZ SUBESI

Bahçeli

326 0 444

Yenimahalle
Mobil İlköğrt.
Okulu Cad.