• Demo Image 32 Yıllık
  Birikim ve
  DENEYIM
 • Zengin
  ve Kaliteli
  YAYIN
 • Demo Image En Yüksek
  Bireysel ve Kitlesel
  BASARI
 • Antalya'nın
  Dört Köşesinde
  DORT SUBE
 • Demo Image Her Şubede
  Doğru ve Etkili
  REHBERLIK
 • Seckin ve Deneyimli
  Öğretmen
  KADROSU
Yazdır
PDF

BASARILI BIR EGITIM SISTEMI

Finlandiyada uygulanan eğitim sistemi başarılı sonuçlarıyla dünyanın ilgisini çekiyor.

Eğitim başarımızı uluslararası düzeyde yeterince yükseltemedik; bu yüzden eğitim sistemi arayışlarımız bir türlü bitmiyor. Ülkelerin eğitimdeki gelişmişliklerini anlamak için bir ölçü sayılan PISA sınavları sonuçlarına göre alt sıralarında; 65 ülke arasında 42. Sıra. Ama Finlandiya bu sıralamada hep zirvede.

Yazdır
PDF

15 YILDA 7 BAKAN, 20 SINAV SISTEMI DEGISTI

Dershaneler, ihtiyaç olmaya devam edecek.

Gazeteci Fatma Eren'in, Bugün gazetesinde yayımlanan haberine göre eğitim yap boz tahtasına döndü.

PAK EĞİ­TİM İŞ ta­ra­fın­dan An­ka­ra'da “Ö­zel Öğ­re­tim­de İs­tih­dam, İs­tih­dam­da Özel Öğ­re­tim” ko­nu­lu bir pa­nel ger­çek­leş­ti­ril­di. Pa­ne­le dershane verileri damga vurdu. Ders­ha­ne­ler­le il­gi­li yap­ılan an­ke­te ka­tı­lan­la­rın yüz­de 88.88’i ‘ders­ha­ne ih­ti­ya­ç’ diyor.

Yazdır
PDF

2014 TEOG SORULARI VE YANITLARI

TEOG Sınavındaki bütün sorulara sitemizden de ulaşabilirsiniz. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavları sona erdi.

Yazdır
PDF

TEOG SINAVI SORULARI ICIN NE DEDILER?

İlk TEOG'da, Din Kültürü sınavındaki hadis, ayet ve paragraf yorumlamaya dayalı, eleyici sorular öğrencileri zorladı, Türkçe'de 'Selfie'li soru güldürdü.

Liseye giriş maratonunun ilk ortak sınavları dün yapıldı. 8. sınıf öğrencileri, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında dün, Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarına girdi. Öğrenciler, Matematik ile soyut konulara ağırlık verilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarında zorlandı. Türkçe sınavındaki bir soru, teknik olarak hatalı bulundu.

Uzmanların dünkü sınavlarla ilgili değerlendirmeleri şöyle:

Yazdır
PDF

TEOG SINAVLARI BAŞLIYOR

 

Sınava girecek bütün 8. sınıf öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Kısaca TEOG adı verilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavının ilki 26-27 Kasım’da uygulanıyor. 2014-2015 Eğitim Yılı sınav takvimine göre bu sınavların ikincisi tarihinde yapılacak. 8. sınıf öğrencilerinin gireceği merkezi ortak sınavlar, birinci dönem 26-27 Kasım'da, mazeret sınavı 13-14 Aralık'ta yapılacak. Merkezi ortak sınavın ikincisi ise ikinci öğretim döneminde 29-30 Nisan 2015'te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015'te uygulanacak. Sınavda öğrencilere dört ayrı kitapçık verilecek.

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre bu yılki sınavların ilk gününde Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları olarak yapılacak. İkinci günü ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sınavlar yapılacak.

Geçen yıl ilk kez yapılan ve skandal hatalarla gündeme gelen yeni sınav sistemiyle ilgili kafalardaki soru işaretleri hala devam ederken 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Konuyla ilgili daha geniş bilgi edinmek ve konu dağılımlarını görmek için buraya tıklayın.

 

 

 

Yazdır
PDF

ATATURK'U ANIYORUZ


Atatürk’ü ölümünün 76. Yılında her zamanki gibi yine sevgiyle ve şükranla anıyoruz.

Bu ülkenin bugün çok daha iyi yerlerde olması için yola çıkanların kurduğu cumhuriyet, her ne kadar hedefine tam olarak ulaşamamış olsa da sahip olduğumuz cumhuriyet değerlerinin ne kadar önemli olduğunu hayat bize vura vura öğretiyor. BU nedenle Cumhuriyete sahip çıkacağız ve onun kurucusunu, Atatürk’ü unutmayacağız.

ATATÜRK FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Faoğraflarla, Atatürk’ün son bir yılı için tıklayın.

MERKEZ SUBE

gunes

243 12 14

Üçkapılar
2000 İş Merk.
Karşısı

BAHCELI SUBESI

Merkez

247 33 44

Barbaros İlköğretim Okulu Yanı

LARA SUBESI

Lara

316 77 78

Dedeman
Yaşam Hast.. 
Yanı

KEPEZ SUBESI

Bahçeli

326 0 444

Yenimahalle
Mobil İlköğrt.
Okulu Cad.