• Demo Image 32 Yıllık
  Birikim ve
  DENEYIM
 • Zengin
  ve Kaliteli
  YAYIN
 • Demo Image En Yüksek
  Bireysel ve Kitlesel
  BASARI
 • Antalya'nın
  Dört Köşesinde
  DORT SUBE
 • Demo Image Her Şubede
  Doğru ve Etkili
  REHBERLIK
 • Seckin ve Deneyimli
  Öğretmen
  KADROSU
Yazdır
PDF

OZEL OKULLARA 'AKREDITASYON' SISTEMI GELIYOR

Milli eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından dershanelerin dönüşümünü de içeren kanuna dayanılarak hazırlanan Özel Öğretim Kurumları Yönetmelik Taslağı'nda, özel okula dönüşmek isteyen dershanelerin  yanında yeni açılacak ve mevcut özel okullarla ilgili yeni düzenlemeler yer aldı.

Buna göre, özel okula dönüşen ve mevcut bütün özel okullara, standart alanları üzerinden akreditasyon sistemi getirilecek ve devlet teşvikleri de bu  akreditasyon sistemiyle ilişkilendirilerek verilecek. Yönetmeliğin yayımlanmasının ardından özel okullar, "fiziksel kapasite", "yönetim-organizasyon",  "eğitim-öğretim süreçleri" ve "destek hizmetleri"  standart alanlarına göre "A", "B" ve "C" isimleriyle ayrı ayrı akredite edilecek.  Akreditasyon sertifikaları, üyeleri MEB'den, sivil toplum kuruluşlarından, okul aile birliklerinden ve maarif müfettişlerinden oluşacak bir kurul tarafından verilmesi planlanıyor.

Yazdır
PDF

DERSHANELERI KAPATMAK ANAYASAYA AYKIRI

2007 yılındaki yeni Anayasa çalışmalarında görev alan Türkiye’nin saygın Anayasa hukukçularından Prof. Özbudun, dersaneleri kapatan kanunun Anayasa’nın 8 maddesine aykırı olduğunu belirtti.

Anayasa Profesörü Ergun Özbudun'dan dershanelerle ilgili çarpıcı mütalaa

Anayasa’nın ‘ölçülülük’ ilkesini düzenleyen 13’üncü maddesine, ‘eğitim ve öğretim hakkını’ düzenleyen 42’nci maddesine, ‘çalışma ve sözleşme hürriyetini’ düzenleyen 48’inci maddesine doğrudan aykırı olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin en saygın hukuk otoritelerinden biri olan Anayasa hukukçusu Prof. Dr. Ergun Özbudun, dershaneleri kapatan kanuna ilişkin mütalaa hazırladı.

Yazdır
PDF

DERSHANELERE VAAT VAR AMA TESVIK YOK

ÖZ-DE-BİR Başkanı Köprülü, bir soruyu yanıtlarken “Dershanecileri rahatlatacak bir teşvik verilmedi” dedi.

Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü, dershanelerin dönüşümü ile ilgili bugün itibariyle, sektörü rahatlatacak ve sıkıntıları giderecek bir teşvik verildiğini düşünmediğini söyledi. Öğrenci başına teşvik, farklı teşvikler ve ne olduğunu bilmedikleri birçok teşvik verileceğinin vaat edildiğini kaydeden Köprülü, "Bu süreçte bizlere de bunlar söylendi. Biz de sabırla ne verilecek diye bekledik. Açık söylemek gerekirse, bugün itibariyle teşvik olarak sektörü rahatlatacak, sektörün sıkıntılarını giderecek bir teşvik verildiğini ben düşünmüyorum." dedi.

Yazdır
PDF

DERSHANELER TEMEL LISEYE DONUSUYOR

Temel Liseler geliyor... 

Dershanelerden dönüşen liseler "Temel Lise" adını alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından dershanelerin özel okula dönüşümünü öngören kanuna dayanılarak hazırlanan Özel Öğretim Kurumları Yönetmelik Taslağına göre, dershanelerden özel okula dönüşecek liselerin adı "temel lise" olacak.

Yazdır
PDF

2014 TEOG YERLEŞTİRME SİSTEMİ

2014 Öğretim yılı Orta öğretime geçiş sistemi kapsamında 8. Sınıf öğrencilerimizin Liselere yerleştirilmesiyle iılgili olarak, yeni bir yerleştirme modeli geliştirilmiştir. Yeni uygulamayla öğrenci merkezli eğitimi, okul ortamını öğretmeni ve müfredatın daha da önemli hali getirilmesinin amaçlandığı belirtildi. Yeni model hakkında detaylı bilgi için yazının devamını okuyunuz...

Yazdır
PDF

LISELERE YENI DUZEN GELIYOR

Abbas Güçlü’nün Milliyetteki yazısı eğitimdeki alt üst oluşu eleştiriyor.

“Eğitim sistemi düzelttikçe bozuluyor!” başlıklı yazıyı sitemize aldık.

 • Liselere yeni düzen
 • Liselere giriş
 • Müdür atamaları
 • Dershane kapanır mı?” ara başlıklarıyla yayınlanan yazıda son zamanlarda merak edilen bazı konularla, eğitim sisteminde sil baştan değişimle ilgili eleştiri ve görüşler yer alıyor.

MERKEZ SUBE

gunes

243 12 14

Üçkapılar
2000 İş Merk.
Karşısı

BAHCELI SUBESI

Merkez

247 33 44

Barbaros İlköğretim Okulu Yanı

LARA SUBESI

Lara

316 77 78

Dedeman
Yaşam Hast.. 
Yanı

KEPEZ SUBESI

Bahçeli

326 0 444

Yenimahalle
Mobil İlköğrt.
Okulu Cad.