• Demo Image 32 Yıllık
  Birikim ve
  DENEYIM
 • Zengin
  ve Kaliteli
  YAYIN
 • Demo Image En Yüksek
  Bireysel ve Kitlesel
  BASARI
 • Antalya'nın
  Dört Köşesinde
  DORT SUBE
 • Demo Image Her Şubede
  Doğru ve Etkili
  REHBERLIK
 • Seckin ve Deneyimli
  Öğretmen
  KADROSU
Yazdır
PDF

TEOG SINAVI SORULARI ICIN NE DEDILER?

İlk TEOG'da, Din Kültürü sınavındaki hadis, ayet ve paragraf yorumlamaya dayalı, eleyici sorular öğrencileri zorladı, Türkçe'de 'Selfie'li soru güldürdü.

Liseye giriş maratonunun ilk ortak sınavları dün yapıldı. 8. sınıf öğrencileri, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında dün, Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarına girdi. Öğrenciler, Matematik ile soyut konulara ağırlık verilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarında zorlandı. Türkçe sınavındaki bir soru, teknik olarak hatalı bulundu.

Uzmanların dünkü sınavlarla ilgili değerlendirmeleri şöyle:

Yazdır
PDF

TEOG SINAVLARI BAŞLIYOR

 

Sınava girecek bütün 8. sınıf öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Kısaca TEOG adı verilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavının ilki 26-27 Kasım’da uygulanıyor. 2014-2015 Eğitim Yılı sınav takvimine göre bu sınavların ikincisi tarihinde yapılacak. 8. sınıf öğrencilerinin gireceği merkezi ortak sınavlar, birinci dönem 26-27 Kasım'da, mazeret sınavı 13-14 Aralık'ta yapılacak. Merkezi ortak sınavın ikincisi ise ikinci öğretim döneminde 29-30 Nisan 2015'te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015'te uygulanacak. Sınavda öğrencilere dört ayrı kitapçık verilecek.

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre bu yılki sınavların ilk gününde Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları olarak yapılacak. İkinci günü ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sınavlar yapılacak.

Geçen yıl ilk kez yapılan ve skandal hatalarla gündeme gelen yeni sınav sistemiyle ilgili kafalardaki soru işaretleri hala devam ederken 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Konuyla ilgili daha geniş bilgi edinmek ve konu dağılımlarını görmek için buraya tıklayın.

 

 

 

Yazdır
PDF

ATATURK'U ANIYORUZ


Atatürk’ü ölümünün 76. Yılında her zamanki gibi yine sevgiyle ve şükranla anıyoruz.

Bu ülkenin bugün çok daha iyi yerlerde olması için yola çıkanların kurduğu cumhuriyet, her ne kadar hedefine tam olarak ulaşamamış olsa da sahip olduğumuz cumhuriyet değerlerinin ne kadar önemli olduğunu hayat bize vura vura öğretiyor. BU nedenle Cumhuriyete sahip çıkacağız ve onun kurucusunu, Atatürk’ü unutmayacağız.

ATATÜRK FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Faoğraflarla, Atatürk’ün son bir yılı için tıklayın.

Yazdır
PDF

COCUKLARI ERKEN YASTA MESLEKLERE YONLENDIRMEYIN

"Sürekli öğrenme-okuma azminde olan bireyler başarılı olacaklardır. Dünyanın en zeki insanlarının ortak özellikleri çok kitap okumalarıdır." 

Gediz Üniversitesi Psikolojik Danışmanı Orhan Keskin, ailelerin çocukları küçük yaşta doktor, mühendis, öğretmen gibi mesleklere yönlendirilmemesi gerektiğini söyledi. Keskin, "Eğer bir çocuk robot gibi her şeyi sessizce yapıyorsa anormaldir. Ancak çocuk sizi çıldırtıyorsa ve ortalığı dağıtıyorsa çocuğunuz normaldir." dedi.

Yazdır
PDF

DERSHANELER KAPANIYOR MU?

(Mustafa Koç'un, "Akdeniz Eğitim" Degisinde çıkan, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili son yazısı)

“Fakir öğrenci artık dershaneye de gitmeyecek. Peki özel okula gidebilecek mi?”

Türkiye’de yerleşik bir dershane kültürü oluştu ve devlet kendi yasalarıyla bunu kurumsallaştırdı. Oysa şimdi dershanelerin kapatılması gündemde. Devlet elbette eğitim işlerini düzenleme, kurumları denetleme ve değerlendirme haklarına sahip. Ancak bunu yaparken adaletli olmaya da ihtiyaç var. Şimdi 4 bin dershane açısından bakarsak bu karar, ticaret özgürlüğüne, aileler açısından da çocukların eğitim desteği alma haklarına zarar veriyor. Dört yıldır süren bu tartışmalar sırasında ülkede bine yakın dershane kapandı. Bu yüzden devlet; işini, ekmeğini kaybeden insanların düştüğü sıkıntılar karşısında da duyarsız olmamalı.

Yazdır
PDF

"AKDENIZ EGITIM" DERGISI CIKTI

"Akdeniz Eğitim" Dergisine yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Derginin ilk sayısında dershanemizin kurucusu Mustafa Koç’la eğitim üzerine yapılan uzun bir röportaj yayınlandı.

“Akdeniz Eğitim” dergisinde Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’ın yanı sıra; çeşitli eğilimlerdeki öğretmen sendikalarının ve eğitimcilerin görüşlerine de yer verilmiş. Ayrıca derginin yazı kurulunda da görevli olan Mustafa Koç’un, dershanelerin kapanması üzerine yazdığı yazı da ilk sayıda...

Akdeniz Eğitim Dergisine yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Mustafa Koç’la eğitim sorunları üzerine yapılan söyleşiyi aşağıda okuyabilirsiniz.

MERKEZ SUBE

gunes

243 12 14

Üçkapılar
2000 İş Merk.
Karşısı

BAHCELI SUBESI

Merkez

247 33 44

Barbaros İlköğretim Okulu Yanı

LARA SUBESI

Lara

316 77 78

Dedeman
Yaşam Hast.. 
Yanı

KEPEZ SUBESI

Bahçeli

326 0 444

Yenimahalle
Mobil İlköğrt.
Okulu Cad.