• Demo Image 32 Yıllık
  Birikim ve
  DENEYIM
 • Zengin
  ve Kaliteli
  YAYIN
 • Demo Image En Yüksek
  Bireysel ve Kitlesel
  BASARI
 • Antalya'nın
  Dört Köşesinde
  DORT SUBE
 • Demo Image Her Şubede
  Doğru ve Etkili
  REHBERLIK
 • Seckin ve Deneyimli
  Öğretmen
  KADROSU
Yazdır
PDF

DERSHANELERE VAAT VAR AMA TESVIK YOK

ÖZ-DE-BİR Başkanı Köprülü, bir soruyu yanıtlarken “Dershanecileri rahatlatacak bir teşvik verilmedi” dedi.

Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü, dershanelerin dönüşümü ile ilgili bugün itibariyle, sektörü rahatlatacak ve sıkıntıları giderecek bir teşvik verildiğini düşünmediğini söyledi. Öğrenci başına teşvik, farklı teşvikler ve ne olduğunu bilmedikleri birçok teşvik verileceğinin vaat edildiğini kaydeden Köprülü, "Bu süreçte bizlere de bunlar söylendi. Biz de sabırla ne verilecek diye bekledik. Açık söylemek gerekirse, bugün itibariyle teşvik olarak sektörü rahatlatacak, sektörün sıkıntılarını giderecek bir teşvik verildiğini ben düşünmüyorum." dedi.

Yazdır
PDF

DERSHANELER TEMEL LISEYE DONUSUYOR

Temel Liseler geliyor... 

Dershanelerden dönüşen liseler "Temel Lise" adını alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından dershanelerin özel okula dönüşümünü öngören kanuna dayanılarak hazırlanan Özel Öğretim Kurumları Yönetmelik Taslağına göre, dershanelerden özel okula dönüşecek liselerin adı "temel lise" olacak.

Yazdır
PDF

2014 TEOG YERLEŞTİRME SİSTEMİ

2014 Öğretim yılı Orta öğretime geçiş sistemi kapsamında 8. Sınıf öğrencilerimizin Liselere yerleştirilmesiyle iılgili olarak, yeni bir yerleştirme modeli geliştirilmiştir. Yeni uygulamayla öğrenci merkezli eğitimi, okul ortamını öğretmeni ve müfredatın daha da önemli hali getirilmesinin amaçlandığı belirtildi. Yeni model hakkında detaylı bilgi için yazının devamını okuyunuz...

Yazdır
PDF

LISELERE YENI DUZEN GELIYOR

Abbas Güçlü’nün Milliyetteki yazısı eğitimdeki alt üst oluşu eleştiriyor.

“Eğitim sistemi düzelttikçe bozuluyor!” başlıklı yazıyı sitemize aldık.

 • Liselere yeni düzen
 • Liselere giriş
 • Müdür atamaları
 • Dershane kapanır mı?” ara başlıklarıyla yayınlanan yazıda son zamanlarda merak edilen bazı konularla, eğitim sisteminde sil baştan değişimle ilgili eleştiri ve görüşler yer alıyor.
Yazdır
PDF

DERSHANE DONUSUM KILAVUZU HAZIRLANDI

Bütün bu hazırlıklar yapılırken bir yandan da Anayasa Mahkemesine götürülen Dönüşüm Yasası, mahkeme tarafından görüşülmeye başlandı. Mahkemenin vereceği kararı dershaneler kadar öğrenciler ve aileler de merakla bekliyor.

Dershane ve etüt merkezleri, faaliyetlerinin sonlanacağı 1 Eylül 2015'e kadar 7 ayrı dönemde başvuru yapacak.

MEB dershanelerin özel okula dönüştürülmesiyle ilgili kılavuzu yayımladı. Kılavuza göre dönüşüme erken başvuran dershanelere yüksek puan verilecek. Başvurular iki aşamada değerlendirilecek.

Yazdır
PDF

DERSHANELERDE HAYITLAR DEVAM EDIYOR

ÖZ-DE-BİR, GÜVENDER ve TÖDER’den yeni eğitim-öğretim yılı öncesi kayıt açıklaması geldi.

Dershanelerin dönüşümü çalışmaları sürerken, dershane birlikleri yaptıkları açıklama ile 2014-2015 öğretim dönemi için kayıtların devam ettiğini hatırlattı.

Yapılan ortak açıklamada ‘Dershaneleri Diğer Özel Öğretim Kurumlarına Dönüştürmeyi’ amaçlayan yasanın 14 Mart 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Ayrıca, bir yandan “dönüşüm” süreci başlarken, diğer yandan yasa, bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne taşındığı belirtildi.

MERKEZ SUBE

gunes

243 12 14

Üçkapılar
2000 İş Merk.
Karşısı

BAHCELI SUBESI

Merkez

247 33 44

Barbaros İlköğretim Okulu Yanı

LARA SUBESI

Lara

316 77 78

Dedeman
Yaşam Hast.. 
Yanı

KEPEZ SUBESI

Bahçeli

326 0 444

Yenimahalle
Mobil İlköğrt.
Okulu Cad.