• Demo Image 32 Yıllık
  Birikim ve
  DENEYIM
 • Zengin
  ve Kaliteli
  YAYIN
 • Demo Image En Yüksek
  Bireysel ve Kitlesel
  BASARI
 • Antalya'nın
  Dört Köşesinde
  DORT SUBE
 • Demo Image Her Şubede
  Doğru ve Etkili
  REHBERLIK
 • Seckin ve Deneyimli
  Öğretmen
  KADROSU
Yazdır
PDF

DERSHANELERDE HAYITLAR DEVAM EDIYOR

ÖZ-DE-BİR, GÜVENDER ve TÖDER’den yeni eğitim-öğretim yılı öncesi kayıt açıklaması geldi.

Dershanelerin dönüşümü çalışmaları sürerken, dershane birlikleri yaptıkları açıklama ile 2014-2015 öğretim dönemi için kayıtların devam ettiğini hatırlattı.

Yapılan ortak açıklamada ‘Dershaneleri Diğer Özel Öğretim Kurumlarına Dönüştürmeyi’ amaçlayan yasanın 14 Mart 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Ayrıca, bir yandan “dönüşüm” süreci başlarken, diğer yandan yasa, bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne taşındığı belirtildi.

Yazdır
PDF

11 MAYIS SINAVI CEVAP ANAHTARLARI

11 Mayıs 2014 Pazar günü yapılan Deneme Sınavları'nın cevap anahtarlarını öğrenmek için aşağıdaki düğmelere tıklayın.

sonuc4 sonuc5 sonuc6 sonuc7

 

Yazdır
PDF

DERSHANELER DONUSUME HAZIRLANIYOR

Dershanelerle ilgili çalışmalar sona yaklaşıyor. Dershaneler Yasası bir yandan Anayasa Mahkemesinde görüşülürken diğer yandan bakanlık, dershanelerin dönüşümü hızlandırıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), dershanelerin özel okula dönüşüm süreciyle ilgili mevzuat çalışmalarını paydaşlarla istişare edecek. Bakanlık yaklaşık iki hafta önce illere gönderdiği genelgeden sonra, dershanelerin dönüşümü çalışmalarını hızlandırdı. İlk toplantı Eskişehir’de yapılacak.

Konuyla ilgili haberi buradan okuyabilirsiniz, tıklayın!

Yazdır
PDF

COCUKLARDA DIKKAT EKSIKLIGI

Anne babalar bu yazıyı mutlaka okuyun

Yaşadığımız çağda fazla bilgi yüklemesi, yoğun iş temposu gibi nedenlerle insanların dikkatleri sürekli dağılıyor. Neyi, ne zaman yapacağını unutuyor, motivasyonu bozuluyor. Aynı durum çocuklar için de geçerli. Peki bütün dikkat dağınıklıkları bir bozukluk mudur, bozukluk olduğu nasıl anlaşılır ve nasıl tedavi edilmesi gerekir?

Yazdır
PDF

2012 PISA SONUCLARINA GORE TURKIYE 33. SIRADA

Türkiye'nin de içinde bulunduğu 44 ülkede, 15 yaş grubu öğrencilerin gerçek hayatta karşılaşabilecekleri problemleri çözme yeteneklerini analiz eden OECD’nin ‘PISA 2012 Sonuçları, Yaratıcı Problem Çözme Becerileri’ başlıklı raporu açıklandı.

15 yaşta Türkiye 44 ülke arasında 33’üncü sırada. Türkiye’deki öğrencilerin karmaşık problemleri çözme becerileri karşılaştırıldığında, yüzde 2,2’si bu becerilere sahip. OECD ortalaması ise yüzde 11.  Bu veri öğrencilerin problem çözme yeteneğini yeterince kullanmadığını gösteriyor.  21’inci yüzyılda uluslararası karşılaştırmaları dikkate almalıyız. Bunlara bakarak eğitim reformlarını hayata geçirmeliyiz. Öğrenme süreçlerini yeniden yapılandırmalıyız.

MERKEZ SUBE

gunes

243 12 14

Üçkapılar
2000 İş Merk.
Karşısı

BAHCELI SUBESI

Merkez

247 33 44

Barbaros İlköğretim Okulu Yanı

LARA SUBESI

Lara

316 77 78

Dedeman
Yaşam Hast.. 
Yanı

KEPEZ SUBESI

Bahçeli

326 0 444

Yenimahalle
Mobil İlköğrt.
Okulu Cad.